Instagram

Instagram did not return any images.

Obserwuj

Trening stabilizacji z Blackroll – wzmacnianie do stania na głowie

Luty 19, 2018

Stabilizacja oraz pomoc w przygotowaniu do pozostawania w pozycjach odwróconych są ważną kwestią podczas praktyki jogi. Często trudno nam wzmocnić strategiczne mięśnie pracujące przy utrzymywaniu nóg w górze, podpieraniu się na przedramionach i aktywnym wypychaniu z ramion w górę, utrzymywaniu równowagi w Baksanie, Titibhasanie, deskach oraz innych, trudnych asanach.
Dzisiaj proponuję Ci trening stabilizacji z rolką.Wykonywany minimum 2 razy w tygodniu (najlepiej 3 razy), wspomaga praktykę jogi. Wzmacnia, stabilizuje, koordynuje.

O treningu można by napisać: ” przygotowanie do Salamby sirsasany – stania na głowie z podparciem”. Oczywiście możesz pominąć podejście do Salamby sirsasany z przyciąganiem kolan do brzucha. Możesz wykonać tylko część z rolką i przejść na zakończenie do relaksu. Trening z rolką jest uniwersalny pod każdym względem.

Co dzisiaj będziemy robić?

WZMACNIAĆ .
Ramiona, barki , klatkę piersiową plecy, mięśnie brzucha. Najsłabsze punkty puszczające podczas utrzymywania desek, wchodzenia w pozycje odwrócone. Cud silnego ciała i trwale aktywnego „CORE”, nie zdarzy się po jednym treningu, w jeden dzień. Musisz ćwiczyć regularnie. Tak jak wspomniałam, wykonywać taki trening stabilizacji przynajmniej 2 x w tygodniu. Optymalnie 3 x. Przeplatać stabilizację z sesjami jogi. Zobaczysz, że za pewien, indywidualny dla Ciebie okres czasu, spokojnie wejdziesz do, i utrzymasz się w pozycji odwróconej (np. Salambie sirsasanie) bez pomocy ściany, w podstawowej jej wersji z kolanami przyciągniętymi do brzucha czy klatki piersiowej, stopami w górze i staniu z podporze na przedramionach, bez obciążania szyi i głowy.

Praktykując trening stabilizacji z rolką regularnie, zauważysz wyraźny wzrost siły mięśni ramion, pleców (całego tułowia) i brzucha. Utrzymasz lekko każdą deskę.

A teraz zobacz trening;-)).

    Leave a Reply

    Instagram

    Obserwuj